Połącz przyjemne z pożytecznym – matematyka po angielsku

Dodano: 2022-03-25

Dziś chyba nikt już nie ma wątpliwości, że angielski stał się językiem międzynarodowym. Naucza się go praktycznie we wszystkich krajach świata, a większość młodych Polaków zna co najmniej jego podstawy. Angielskiego opłaca się uczyć. Znajomość tego języka otwiera drogę do dobrze płatnej pracy i znacząco ułatwia podróżowanie, które jest obecnie tak łatwo dostępne, jak nigdy wcześniej.

Matematyka – królowa nauk?

Wiele też mówi się w ostatnich latach o braku specjalistów z wykształceniem technicznym. Na szczęście coraz więcej młodzieży bierze pod uwagę studia na kierunkach ścisłych, zamiast popularnych do niedawna administracji czy marketingu. Aby jednak dostać się na wymarzone studia, trzeba najpierw polubić się z matematyką i dobrze ją zrozumieć. Przedmiot ten jest naprawdę ciekawy, jeśli tylko uczy się go regularnie i nie rozpoczyna kolejnego zagadnienia, zanim dobrze nie utrwali się bieżącej wiedzy. Uczniowie, którzy wiążą swoja przyszłość z matematyką, często więc uczęszczają na zajęcia dodatkowe, by mieć zaległości w tematach, których nie rozumieją.

Czytaj również: Nauka przez zabawę, czyli zajęcia językowe dla dzieci

Czy da się połączyć jedno z drugim?

Biorąc pod uwagę brak specjalistów z wykształceniem technicznym i konieczność nauki języka angielskiego, nasza szkoła językowa postanowiła wprowadzić zajęcia łączące jedno i drugie – naukę matematyki po angielsku. Nasi kursanci nie tylko ćwiczą swoje umysły ścisłe, ale przy okazji zaznajamiają się z nomenklaturą używaną przez anglojęzycznych matematyków. To może znacząco ułatwić im start na studiach technicznych nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Dodatkowo może przydać się później – gdy już trafią do pracy w międzynarodowym środowisku. Podczas lekcji matematyki często dochodzi też do rozmów na inne tematy, tak więc kursanci poszerzają też zasób słownictwa niezwiązanego z tą dziedziną. To połączenie przyjemnego z pożytecznym, które z pewnością zaprocentuje w niedalekiej przyszłości.