Jak wybrać dobry kurs języka niemieckiego?

Dodano: 2022-11-02

Choć może się wydawać, że w krajach Unii Europejskiej najpopularniejszym językiem urzędowym jest angielski, ku zaskoczeniu wielu to nie mowa Shakespeare’a wiedzie prym, a… niemiecki! Na naszym kontynencie posługuje się nim ok. 90-95 milionów ludzi, co stanowi nieco ponad 13% populacji Europy. Już samo to sprawia, że nauka niemieckiego wydaje się wartym rozważenia pomysłem. Dodatkowo sąsiedztwo Polski i Niemiec stwarza doskonałe warunki do nauki za granicą, wyjeżdżania za zachodnią granicę na wakacje czy nawet nawiązywania relacji biznesowych. W efekcie znajomość niemieckiego może okazać się w wielu sytuacjach prawdziwym asem w rękawie.

Kurs indywidualny czy grupowy – co jest lepsze przy nauce niemieckiego?

Jeśli zależy nam na efektywnym podniesieniu kwalifikacji z języka niemieckiego, zapisanie się na indywidualny kurs będzie lepszym rozwiązaniem niż udział w grupowych zajęciach. Wynika to z prostej zależności – prowadzący skupia się tylko na jednym uczniu, dlatego może z łatwością zidentyfikować nasze mocne i słabe strony, a następnie położyć nacisk na rozwój problematycznych obszarów. Warto też zauważyć, że w dużej grupie trudniej jest o odpowiedni poziom koncentracji, a rywalizacja między uczniami potrafi być ogromnie deprymująca. Ponadto na kursie indywidualnym po wykonanym zadaniu nie musimy czekać, aż zrobi je reszta uczestników, podobnie jak nie wymaga się od nas pośpiechu, by dogonić pozostałych.

Czytaj również: Zalety konwersacji w języku obcym

Dlaczego warto skorzystać z kursów języka niemieckiego w Brain Power?

Spośród dostępnych w Poznaniu zajęć warto zdecydować się na indywidualny kurs z języka niemieckiego organizowany przez Brain Power. Tematyka lekcji jest dopasowywana nie tylko do potrzeb i preferencji ucznia, ale także do jego zainteresowań, przez co każde zajęcia są w stu procentach angażujące. Jednocześnie dzięki indywidualnemu podejściu prowadzącego do kursanta wszelkie niedociągnięcia w wymowie będą na bieżąco korygowane. W efekcie o wiele skuteczniej przyswajamy sobie nowe skrawki wiedzy, mamy ochotę odkrywać kolejne porcje materiału i nie tracimy motywacji na żadnym etapie kursu – a o to przecież właśnie chodzi w nauce obcego języka!