Nauka przez zabawę, czyli zajęcia językowe dla dzieci

Dodano: 2021-11-08

Nie od dziś wiadomo, że dzieci uczą się w nieco inny sposób od dorosłych. Ich rozwijające się wciąż organizmy potrzebują zupełnie innej formy przekazywania wiedzy, aby była ona skuteczna i trafiła na podatny grunt. Nie inaczej jest z nauką języków obcych. Żeby najmłodsi uczniowie wynieśli coś z lekcji, poszerzyli swoje językowe horyzonty, a także mieli motywację oraz chęć do nauki, potrzebne są specjalne metody pedagogiczne opracowane z myślą o dzieciach.

Czytaj także: Kiedy należy udać się z dzieckiem do logopedy?

Co zrobić, aby dziecko nauczyło się języka angielskiego?

Najlepszym sposobem na to, aby dziecko nauczyło się języka angielskiego, jest zapisanie go na specjalne zajęcia językowe dla dzieci w jego wieku. Lekcje dla najmłodszych uczniów (5-7 lat) prowadzone są przez doświadczoną i wykwalifikowaną osobę, która jest równocześnie nauczycielką i animatorką. Program nauki został dokładnie przemyślany i ułożony w ten sposób, aby był atrakcyjny dla dzieci.

Dlaczego warto zapisać dziecko na kurs angielskiego dla przedszkolaków?

1. Wiedza przekazywana przez zabawę
    Nauczyciel prowadzi zajęcia w taki sposób, aby dzieci były w nie cały czas zaangażowane. Lekcja polega na zabawie prowadzonej po angielsku. Używane są różne rekwizyty, zabawki i puzzle, które wzbogacają lekcje i sprawiają, że uwaga dzieci jest cały czas skupiona.
  2. Osłuchanie z językiem angielskim
    Dzięki temu, że zajęcia dla najmłodszych prowadzone są po angielsku, dzieci mogą się z nim osłuchać i naturalnie chłonąć nowe słówka lub całe zwroty. Absorpcja języka obcego w tak młodym wieku daje rewelacyjne rezultaty w przyszłości – dzieci w późniejszym okresie swojego życia o wiele szybciej przyswajają ten język i mają lepsze wyniki w szkole.
  3. Nauka bez wysiłku
    Zapisując dziecko na zajęcia z angielskiego, stwarzasz mu idealne warunki do naturalnej i niewymuszonej nauki. Dziecko, do którego dostatecznie często mówi się w danym języku, zaczyna samo powtarzać słowa i zwroty, bezboleśnie stając się użytkownikiem nowego języka.