Kółko matematyczne dla dzieci po angielsku w Poznaniu

Umiejętność liczenia w pamięci i zapamiętywania różnych wzorów to tylko mała część kompetencji matematycznych. Mała, ale faworyzowana, bo łatwo mierzalna przez system edukacyjny. Nie oznacza to, że osoby które nie potrafią sprawnie liczyć w pamięci, ani nie pamiętają wzorów – nie są matematycznie uzdolnione. Wiele przykładów osób wybitnie uzdolnionych potwierdza, że kompetencje matematyczne przejawiają się w umiejętności myślenia abstrakcyjnego, myślenia przestrzennego. Wielu matematycznych geniuszy uwielbia muzykę klasyczną, oni widzą jej harmonijną strukturę.